Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mura cup 2008 Slovinsko

27. 3. 2008

Ve dne 14. - 16.  3. 2008 probíhal SP ve Slovinsku, kterého jsme se chtěli na začátek sezóny zúčastnit. Mě znemožnila účast v soutězi nemoc, a tak jsme jeli já a Josef Gablas jako pozorovatelé - pomocníci. Jediný soutěžící za nás tak byl Jarda Blatný. Vyjeli jsme v sobotu ráno a pohodlně dorazili po obědě na místo konání. Probíhala ještě soutěž A-ček za celkem slušného počasí a mírného větru.

Odpoledne jsme se ubytovali a večer se zúčastnili společenského večeru, kde hrála kapela složená ze tří hošíků věku tak do 10 let. Hráli ale perfektně.

V neděli ráno jsme po snídani vyrazili na startoviště. Podmínky se proti sobotě značně změnily. Začal foukat JZ vítr o síle v nárazech až 6 m/sek. Navíc startoviště umítnili pořadatelé za stromy, což dělalo značné problémy hlavně B-čkařům. Jejich modely to hlavně po odhození dost strhávalo a pokud nenabrali výšku ihned po startu, většinou měli problémy a moc nenaletěli. U C-ček zase končili modely na druhé straně plochy ve vysokém porostu nebo za ním. Jarda bohužel v prvním kole při přistání na oraništi zlomil trup a rozhodl se v těchto podmínkách dál neriskovat další model a odstoupil. Výsledková listina pak dokumentuje jak těžký to byl závod kdy 4. a 5. kolo se letělo jen na 150 sec. a maxim bylo jen pomálu.

Soutěž byla dobře připravena a zorganizována. Soutěžní plocha se nachází na množství malých políček místních zemědělců a bohužel neumožňuje pořádání soutěže za silnějšího větru. Jinak vzdálenost od nás 370 km je velice přijatelná a pokud bude slušné počasí, může to být velice pěkný závod. Tak snad některý další rok. Několik fotografií v archívu a další informace na freeweb.siol.net/muracup/