Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace ze závodů v Olomouci

17. 8. 2008

Tak jsem se právě vrátil ze závodů v Olomouci. Hned na úvod upozorňuji, že jsme se zúčastnili jen dnes, tj.  v neděli. Na sobotu nikdo z motorářů nedojel pravděpodobně ze stejného důvodu - velmi špatné předpovědi počasí. V sobotu byl ráno závod odložen an 15 hodinu a pak se odlítali jen čtyři kola. Poslední páté bylo odloženo na neděli.

Takže jsme dnes ráno s Jardou vyrazili směr Olomouc. Těsně na začátku závodu přijeli ještě kluci z Ostravy. Pavel a Jindra s pomocníkem ("šelmou") Rosťou Kocurem.

Za polojasného počasí a větru 2 - 4 m/s se odlítalo první kolo nedělního závodu s limitem 180 + 180. Nejvíc se dařilo Jardovi. Pavel dal deter jen na tři minuty, ale i tak zaletěl maximum. Jindra o něco míň. Následovalo 5. kolo sobotního závodu, do kterého jsme se dodatečně přihlásili a limit 180 + 180 opět nějlíp zaletěl Jarda. Přistál ale až v závodě za družstvem. Pavel dal 179 a Jindra 171. Tak se taky podělili o body do poháru.

Závody pokračovali 2. kolem nedělního závodu. Protože Jarda model dlouho hledal zaletěli kluci z Ostravy a já. Jarda pak v časové tísni 5 minut zapsal jen čas kolem 90 sekund a to mu pak chybělo na vítězství. V dalších kolech pak Pavel zapsal jen maxima a Jindra časy na střídačku. Pavel ještě ve třetím kole provedl loping na záda a zapíchl svůj nejlepší model na motor do země, zřejmě v důsledku vypadnutého lanka z časovače. Opravu ale s náhradním modelem zvládnul. V posledním kole chybělo Jardovi na Jindru zaletět 122 a tak pohodlně zalítnul 144, když už bylo jasné, že na Pavla nemá. Závod skončil pořadím:  1. Pavel M.  2. Jarda  3. Jindra. Tak jsme se i podělili o body do Českého poháru. Všechno končilo vyhlášením výsledků a předání cen nejlepším.

Počasí sice nebylo právě ideální ale kéž by byly všechny závody takové jako tento. Fotografie bohužel ale žádné nemám, dcera si půjčila fotoaparát na dovolenou. Snad dostanu nějaké od Bódi Rýze.