Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČP v Senici na Hané - jako sedláci u Chlumce

19. 8. 2009

Po závodech v Boroticích jsme si chtěli trošku napravit chuť na rovných lánech u Olomouce. Nicméně i tady nám padly do oka tři pole s kukuřicí. Jedno dokonce hned za letištní plochou. Naštěstí vítr foukal opačným směrem a nehrozilo zalétnutí do této vysoké zelené hmoty. Bohužel jak se později ukázalo, vítr se dokáže otočit a hledat model 500m v kukuřičném lánu není nic, po čem je nutné toužit.

Pro mě a pro Jardu byl začátek závodu bohužel kritický. Jarda zjistil, že nechal doma výškovky od všech letadel a můj model byl s těmi jeho solidární. Po motorovém letu nepřešel do kluzu a pokračovat jsem klidně mohl v kategorii samokřídel. Tak jsem si mohl jen udělat pár fotek a odjet domů. Po pravdě stihli jsme ještě sobotní oběd. Z informacím jen vím, že Michal bohužel svůj model rozbil a Jindra musel červený model po nezdařeném přistání nahradit žlutým, který mu ale zaletěl do kukuřice a našel jej až v neděli dopoledne. Dopadli tak ale i jiní a modely se hledaly za použití motorového paraglidu.

Výsledky jsem shrnul v tabulce. Pavel Matocha zaletěl opět spolehlivě maxima a po zásluze zase 2x vyhrál a stal se tak vítězem Českého poháru 2009. Blahopřeji mu, létal celou sezónu spolehlivě a dobře.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář