Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český pohár v Kožlanech

13. 4. 2008

Ve dnech 12. a 13. 4. 2008 proběhly dvě soutěže českého poháru na ploše v Kožlanech. Předpověď na ochlazení a silnější západní vítr se potvrdila ale soutěžit se dalo za rozumných podmínek. Jen ty vzálenosti donášky byli poměrně velké.

Já jsem byl odsouzen k zalétávání modelů, protože jsem zatím neměl možnost zimní úpravy vyzkoušet v praxi. Soutěžení tedy v kategorii F1C zůstalo jen na Jardu a Vaška. Oba lítali velmi dobře a soutěžilo se v sobotu až do posledního kola. Nakonec zvítězil Jarda o 8 sekund před Vaškem, kterého o vítězství připravila jen nula ve druhém kole.

Druhý závod jsme začali ale já z již zalítnutým modelem havaroval díky špatně naladěnému motoru. Bohužel stejně dopadl i Vašek, a tak Jarda zopakoval vítězství a ještě večer jsme odjeli domů.

Přes vítr, který dosahoval až 7 m/sek a poměrně značný chlad, se závodilo docela dobře a termika fungovala hned od rána. Škoda jen poškozených modelů. Bohužel v naší kategorii je pořád co opravovat a upravovat. Je to opravdu kategorie pro technické typy a je nutné se modelům pořád věnovat.