Jdi na obsah Jdi na menu
 


2012-04-11 Ještě ČP 2012 Kunovice

11. 4. 2012

Cituji zde text, tak jak jsem jej obdržel:

 

Poděkování

Chtěl bych tímto poděkovat Ing.Janu Vosejpkovi za jeho spoluúčast na závodě ČP v Kunovicích. Svým tvořivým přístupem nám pomohl při celkové organizaci závodu. Z jeho zkušeností, nekompromisních postojů a na závěr i sprostých slov na adresu ředitele závodu ukázal, že je jako funkcionář volného letu a koordinátor ČP, mužem na svém místě. (Ředitel mu sice oponoval ve stylu „na hrubý pytel hrubá záplata“,ovšem na to neměl právo.) Že to vše dělá pro rozvoj volného modelářství je zcela zřejmé přesto, že je stále méně ploch, lidí a funkcionářů. Zde je třeba jít důsledně do všech detailů, ukázat dobrovolným funkcionářům, časoměřičům, závodníkům, že jejich úsilí je zcela zbytečné pokud neobstojí před přísným okem koordinátora.

Tento všeobecně oblíbený funkcionář je tak populární, že pro velký zájem jsme museli losovat o to kdo jej bude měřit. Nakonec nám také bylo naznačeno, že tito časoměřiči, ač dlouholetí modeláři, jsou naprosto slepí diletanti a nevidí ani s pomocí dalekohledů, že modely ještě letí, což jim závodník a koordinátor při měření hlásil. Co na tom, že časoměřičům on a jemu podobní nemají do měření zasahovat a že platí pravidla FAI a také čl.4.2.5 Sportovního řádu ČR 2012.

Zde platí známé:

Čl.1: koordinátor má vždy pravdu

Čl.2:Pokud je však přítomno bystré oko koordinátorovo a letí jeho model, či jeho dcery, všechny tyto směrnice ztrácí platnost a platí čl.č.1

Je dobré, že špatně organizované závody, jako je ten v Kunovicích, se prezentují na FB koordinátora. Je třeba s těmito nezodpovědnými živly zatočit a dát ve známost celému světu aby se soutěžící těmto akcím vyhnuli. Že se jednalo o podvod v měření času v rozletu ukazuje i tam zveřejněný průběh letu. Zde je zcela zřejmé, že organizátor selhal na celé čáře. Bylo by vhodné aby koordinátor použil toto zařízení na světových akcích a tímto argumentoval při případných sporech s pořadateli. A že se umí pořádně ozvat dokázal již několikrát nekompromisně na domácích a zahraničních akcích. Tím hájí a propaguje ČR a její modeláře.

Pro všeobecnou spokojenost je potřeba připomenout jeho mimořádný přínos ve vynálezu „kartičkové metody“. Vycházel zřejmě z toho, že tento národ je plný podvodníků, nepoctivců a korupčníků a vřadil mezi ně i modeláře. Zde se podařilo eliminovat švindlování několika jedinců a exemplárně za to potrestat pořadatele a závodníky.

Jak uznáte  je třeba jednat tvrdě a se vší zodpovědností pro rozvoj volných kategorií. Tímto vynálezem se rozšíří počty létajících a pořadatelů. Toto je zaručeno.

Naši zástupci v komisích FAI by se mohly pokusit prosadit tuto metodu do závodů SP, ME a MS. Zde bychom jistě dosáhli uznání a patřičného renomé v celém modelářském světě.

Trenérům volných kategorií je třeba ukázat, že jejich nominační kriteria jsou špatná a prosadit svoje, jedině správná. Je přínosné, že tato kriteria jsou tvrdě vyžadována, aby na MS a ME nakonec jeli ne nejlepší, ale jen ti co na to mají.Kdo se může pochlubit tím, že reprezentuje tuto zemi za svoje? Kde je národní hrdost fotbalistů a hokejistů?

Závěrem bych chtěl za jeho mimořádné iniciativy ještě jednou poděkovat. Jane, děláš to dobře, jen tak pokračuj. Uvědom si, že to děláš pro rozvoj volného letu. Tvé zásluhy nebudou nikdy zapomenuty. Ještě dalších několik generací bude na tě se slzou v oku vzpomínat. Kdo jiný než ty může spasit volný let? Jsi génius.

Že by ses měl někomu omlouvat, to si vůbec nepřipouštěj! Ti špatní organizátoři a časoměřiči ,tedy ty „nuly“, si to za odfláknutou práci od člověka tvého formátu nezaslouží.

Ať i přesto žije volný let.

JB

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rozlet F1A

(Vladislav Urban, 18. 8. 2012 14:01)

Když pan Blatný během rozletu hlasitě navádí časoměřiče k tomu, aby ukončili měření, tak se potom nesmí divit, že se to někomu nelíbí. Viditelnost při rozletu byla ideální, já sám jsem jeden z modelů viděl 11 minut až na zem (vzdálenost asi 3km).