Jdi na obsah Jdi na menu
 


2012 -06-24 Celkové výsledky - Červnové A3 - Kunovice

15. 5. 2012

Aktuální informace k závodů A3. Propozice zde.

Přehled přihlášených modelářů zde.

Sraz a příjezd na letiště bude jako obvykle  u leteckého muzea. Jen upozorňuji na skutečnost, že na křižovatce je značka zákaz vjezdu. Nicméně část vozovky od křižovatky v Kunovicích po odbočku k muzeu je již hotová. Pokud by došlo k zastavení vozidla je nutno tvrdit, že jedete do RAMETU nebo do aeroklubu.

Příjezd směrem od Hodonína je komplikovanější a doporučuji volit objížďku přes Hluk nebo přes Moravský Písek a po obchvatu se dostat do Kunovic směrem od Uherského Hradiště. To platí pro závodníky z jihu ( Břeclav ).

Již se na vás těším a doufám, že vyjde počasí.

8. 6. 2012 - 1. závod

Počasí nám opět vyšlo a stihli jsme to před deštěm a bouřkou.Vítězem prvního závodu je Franta Gloziga. Na druhém a třetím místě skončily shodným časem Broňa Gablas a Luboš Štefka starší. Už se těším na další závod.

Výsledková listina 1. závodu

 15. 6. 2012 - 2. závod

Lepší počasí jsme si snad ani nemohli přát. Navíc byli obsazeny všechny kategorie. Za žáky startoval Adam Kotas, v juniorech Láďa Sedlařík. V kategorii mužů prošli do rozletu tentokrát 4 soutěžící. Bezkonkurenčně nejlépe letěl Zdeněk Zeman. Další místa: 2. Zbyšek Němec, 3. Marek Jurina a na 4. místě skončil Luboš Štefka. Výsledovku doplním v pondělí.

Zatím jen pár fotek v sekci - FOTOGALERIE - Soutěže 2012 ostatní.

 Výsledková listina 2. závodu

V průběžném pořadí pro tři soutěže nám po tomto kole zůstalo plných jen 5 soutěžících. Marek Jurina, Petr Svoboda, Lubomír Štefka a Pavel i Zbyšek Němcovi. Bude to ještě zajímavé.

22. 6. 2012 - 3. závod

I v posledním kole nám počasí vyšlo na jedničku. Přes den pod mrakem, místy dešťové přeháňky a vítr, večer ale jasno a vítr do 3 m/s. Přesto se ale ukázalo, že pořádat závody na mezinárodním letiště lze jen za velké tolerance personálu letiště a přizpůsobení se letovému provozu. Závod musel být o 2 hodiny odložen pro přistání civilního letounu Waršava - Vídeň. Přestávku jsme tak vyplnili malým pohoštěním v prostorách terasy místních parašutistů.

Vlastní závod pak proběhl velmi hladce a skoro všichni soutěžící naletěli 300. Do rozlétávání o celkové vítězství tak nepostoupil jen Zbyšek Němec. Téměř před setměním tak k rozletu nastoupily Marek Jurina, Němec Pavel, Luboš Štefka a Petr Svoboda. Nejlépe zaletěl Pavel Němec a časem 102 sekund vyhrál, následován byl Markem Jurinou s 99 sekundami a Lubomírem Štefkou s 80 sekundami. Na nevděčném čtvrtém místě skončil Petr Svoboda.

Všechny forky z 2. a 3 . kola jsou v sekci - FOTOGALERIE - Soutěže 2012 ostatní.

Výsledková listina 3. závodu

Celkové konečné pořadí po třech závodech