Jdi na obsah Jdi na menu
 


2011-08-28 ČP 2011 v Sezimově Ústí

29. 8. 2011

Máme za sebou poslední závod ČP 2011.

Nebylo to zrovna jednoduché a bez problémů. Závod byl totiž ze soboty přeložen na neděli kvůli větru a dešti. Ještě cestou na závod  v sobotu večer jsme projížděli deštěm a teplota klesla z  téměř 30 stupňů na 10 stupňů v Sezimově Ústí. Pořádný teplotní šok. Takže na zahrádce v kempu Orion v Roudné nám zrovna teplo nebylo.

V neděli se ale vyčasilo a nebe bylo po celou dobu závodů plné kumulů. Foukal ale jihozápadní vítr který snášel modely směrem k obci Hejlov a blízkému lesíku. Sám jsme měl 2x štěstí. Jednou jsem přeltěl a jednou skončil 2m před stromy. Hned v prvním kole jsem se z výšky zajišťující maximum sundal na determalizátor. Chyběly mě 4 sekundy. Začali chybovat ale i ostatní. Přesto, že to většinou pěkně nosilo, kvůli špatným startům odpadli pomalu Botek a Jiráský. V dalším kole po uletění maxima model Josefovi Blažkovi nekopl a po 15 minutovém letu skončil odhadem 4 až 5 km od místa startu. Jirka Jiráský přišel také o model a do konce soutěže jej hledal. Bohumil Botek měl také problém s dohledáním modelu a od třetího kola se tedy bojovalo jen mezi mnou Jaroslavem Blatným a čendou Pátkem. Tomu se ale v jednom kole při přistání model poškodil a soutěž dolétával s histrickým modelem ze 70. let. I přes tuto skutečnost předváděl statečné výkony. Bohužel Jardovi se v 5 kole let nevydařil a klesák ho připravil o první maximum. Do konce soutěže jsme ale odlétal všechny maxima a tak ony 4 sekundy byly jediné, které mi chyběly.  Bylo z toho tedy první letošní vítězství.

Jirka Jiráský ani Josef Blažek své modely ale nenašly. S josefem jsme po vyhlášení výsledků ještě jeli jeho model hledat, protože tvrdil, že našel signál a lokalizoval místo, kde i z krátkou anténkou měl signál. Dvouhodinové hledání ale ve špatném terénu, poblíž obce Stoklasná Lhota, výsledek nepřineslo. Bylo to v lokalitě potoka se spoustou bažin a neprůchodného terénu. Špatně dopadlo i hledání z letadla, které si domluvil na letišti v Táboře. Škoda drahého modelu. V tomto případě ani dohledávač nepomohl.

Pořadí: 1. Pavel Kroča,  2. Jarolav Blatný,  3.Čeněk Pátek, 4. Bohumil Botek

Celkové výsledky ČP 2011 z kategorii F1C ( neoficiálně bez záruky )

 

Náhledy fotografií ze složky 2011-08-28 ČP2011 v Sezimově Ústí