Jdi na obsah Jdi na menu
 


2011-06-03 Červnové A3

7. 6. 2011

Pro letošní rok jsme vypsaly termíny 3. 6.,  10. 6.  a 17. 6.

První závod již proběhl. Páteční odpolední bouřky anštěstí skončily těsně před začátkem závodu a jen vlhká posečená tráva připomínala, co se ještě před desitkami minut dělo. Uklidnil se i vítr, který přes den foukal 6 - 10 m/s a v nárazech možná víc. Idilický podvečer za vánku kolem 2 m/s byl doprovázen pěknými lety modelů. Většina A3-jek neměla problémy naletět maximum. Celou výsledkovou listinu tak kazí jen moje časy a časy Mojmíra Šafránka. U ostatních byl let pod 60sekund spíš výjimkou, danou nesprávným vypuštěním nebo leností při běhu.

Druhý závod se konal za velmi pěkného večerního počasí kdy se uklidnil i vítr. Ten dosahoval přes den 6 m/s ale při začátku soutěže to byly 3 m/s a ke konci soutěže přestalo téměř foukat. První kola byla doprovázena příjemnou termikou a letělo téměř cokoli. Později se situace uklidnila a ke kenci již někteří i zdatní borci maximum neuletěli. Přesto bylo plných 8 seniorů a jeden junior. Celkově se ale počet plných za dvě soutěže zmenšil na jednoho juniora a dva seniory.

Poslední třetí kolo se konalo dne 17. 6. opět při pěkném počasí. JZ vítr o rychlosti 1 - 2 m/s, polojasné počasí a letecký provoz. Ideální kulisa pro ukončení seriálu soutěží. Všichni si pěkně zazávodili. Celkově zvítězil Zbyšek Němec, druhé místo obsadil Lubomír Štefka a třetí místo vybojoval František Gloziga. Vítězové v juniorské i seniorské kategorii dostali ceny, po pytlíku brambor dostali i čtvrtí o poslední čtyři ceny se losovalo. Za pořadatele chci všem soutěžícím poděkovat za účast i dodržování pravidel pohybu na letišti.

Tady je výsledková listina 1. soutěže koonané dne 3. 6. 2011

Tady je výsledková listina 2. soutěže koonané dne 10. 6. 2011

Tady je výsledková listina 3. soutěže koonané dne 17. 6. 2011  

Tady je celková výsledková listina po třech soutěžích.